شما میتوانید خبر‌های افغانستان و جهان را در دنیا نیوز بخوانید!
+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 13:40  توسط دنیا نیوز  | 

در جلسه روز دوشنبه پارلمان نتیجه شد تا به نمایندگان جدیدی که خود را برای پست ریاست مجلس نامزد می کنند یک فرصت یک روزه برای تبلیغ و معرفی داده شودادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 10:54  توسط دنیا نیوز  | 

 

هر نوع شکایات انتخاباتی پس از این غیرقانونی بوده و دادگاه عالی حق رسیدگی به هیچ موردی تحت نام رسیدگی به جرایم انتخاباتی را نداردادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 10:7  توسط دنیا نیوز  | 

به تاريخ: 10 دلو 1389

سرپرست وزارت تحصيلات عالي باسفير کشور هندوستان ملاقات نمود.

سرپرست وزارت تحصيلات عالي با سفيرکبير کشور هندوستان در رابطه به  توسعه مناسبات علمي و فرهنگي بروز شنبه 9  دلو سال جاري ملاقات نمود.

به اساس معلومات دفتر سخنگوي وزارت تحصيلات عالي، قانونپوه سروردانش سرپرست وزارت تحصيلات عالي درملاقات که باگاتم مکوپاديا سفير هندوستان درکابل درمقر وزارت تحصيلات عالي انجام داد، دررابطه به يک سلسله برنامه هاي وزارت تحصيلات عالي معلومات داده، خواهان گسترش وتوسعه روابط علمي واکادميک ميان پوهنتون هاي دوکشور ودرزمينه هاي تبادل استادان ،اعطاي بورسيه ها، برنامه هاي توسعه علمي وارتقاي ظرفيت وبرهمکاري هندوستان  دراين عرصه ها تأکيد نمود .  


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 2:38  توسط دنیا نیوز  | 

هنوز عاملان سنگسار دو خانم در قندوز، بازداشت نشده اند 

وزارت داخله افغانستان میگوید عملیاتی برای بازداشت عاملان سنگسار صدیقه و خیام در ولسوالی دشت ‌ارچی ولایت قندوز شروع شده و در حال حاضر این منطقه در کنترول پولیس قرار دارد، اما عامل اصلی قضیه فرار کرده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 2:34  توسط دنیا نیوز  | 

در نشست امروز پارلمان فیصله شد تا چهره های تازه ای که می خواهند برای به دست آوردن ریاست مجلس نمایندگان رقابت کنند فردا دوشنبه اسامی شان را اعلام کنند 

تاریخ انتشار:   ۱۷:۵۶    ۱۳۸۹/۱۱/۱۰

کد خبر: 18787

منبع:

نسخه چاپی

ارسال به شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها و دیگر سایت ها ارسال به دیگران

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، نشست امروز یکشنبه مجلس نمایندگان برای گزینش رئیس پارلمان افغانستان بازهم بی نتیجه ماند.

در نشست امروز فیصله شد تا چهره های تازه ای که می خواهند برای به دست آوردن ریاست مجلس نمایندگان رقابت کنند فردا دوشنبه اسامی شان را اعلام کنند.

بر اساس اطلاعات طلوع نیوز، شماری از نمایندگلان برگزاری انتخابات دور سوم مجلس را مخالف قانون اساسی افغانستان و اصول وظایف داخلی می دانستند.

محمد یونس قانونی، رئیس پیشین مجلس نمایندگان اظهار داشت مطابق اصول وظایف داخلی، که برای انتخابات رئیس دو دور مد نظر گرفته شده، دو کاندیدا به دو دور به رقابت پرداختند و متاسفانه هیچکدام موفق به کسب پنجاه جمع یک نشدند، بنابراین این دو چهره، از دور بیرون می شوند و چهره های جدید به رقابت می پردازند.

از سویی هم، شماری از نمایندگان خواهان برگزاری دور سوم انتخابات برای ریاست مجلس هستند.

با اینهمه، شماری از نمایندگان مشکلات کنونی این مجلس را برخواسته از آرای سفید می دانند و از هیئت اداری موقت می خواهند تا پیش از برگزاری یک انتخابات دیگر این معضل را حل کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 2:4  توسط دنیا نیوز  |